Podvečerní čtení - duben

27.04.2017 18:00

 

    Zachránit Evropu před Otesánkem! – tak zněl úkol dnešního Podvečerního čtení.

     Tatínek našich žáčků pan Zdeněk Straka s manželkou (a zároveň naší paní školnicí J.) nám přišli představit vlastní pohádku o Otesánkovi trochu jinak… S pomocí knížky Malý mezinárodní mistr šéfkuchař jsme navštěvovali s nenasytným Otesánkem evropské země a povídali si o jejich typických jídlech.  Pokud děti dobře poslouchaly a odpověděly správně na otázky, byla země zachráněna a Otesánek musel jinam! Teď už víme, co patří do šopského salátu, kde se vyráběla první čokoláda, co je polský bigos nebo z jakého masa je pravý vídeňský řízek... Za správné odpovědi děti získávaly vlajky zemí s přáním „dobré chuti“ v příslušném jazyce. Nakonec byly odměněny i diplomy, a protože jim také „po dlouhé cestě“ pořádně vyhládlo, mohly si smlsnout na  mufinách od p. Strakové.

   Výlet s Otesánkem po Evropě nás všechny hodně pobavil i poučil, takže jsme se rozcházeli do nevlídného počasí s dobrou náladou!

   Tímto setkáním jsme také zakončili 8. ročník našeho Podvečerního čtení a děti prý už se těší, kdo nás navštíví v příštím školním roce…

 

   Ivana Staňková